Aktualności


 • 31.03.2017

„Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego” - utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę odbędzie się „XVIII PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO”. W związku z powyższym w godzinach od 9.30 do 14.00 kierujący napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego. Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.

Już w najbliższą niedzielę, tj. 2 kwietnia 2017 r. odbędzie się „XVIII PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO”. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i ma potrwać do godz.14.00. W związku z powyższym kierujący samochodami już od godz. 9.30 napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego.

Trasa biegu: Żywiec Rynek – ul. H. Sienkiewicza – ul. Żeromskiego – Al. Wolności – Rondo Śródmieście – przeprawa mostowa – Rondo Wesoła – ul.Wesoła – Zarzecze ul. Beskidzka – Mała Tresna – Zapora – Tresna – Oczków – Żywiec Zadziele – ul. Krakowska – ul. H. Sienkiewicza – Żywiec Rynek.

Informujemy, że bieg przeprowadzony zostanie przy ograniczonym ruchu drogowym. Za wyjątkiem odcinka obejmującego drogę od skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą 946 w kierunku Suchej Beskidzkiej, aż do ul. Sienkiewicza, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. Dla osób jadących w tym kierunku policjanci wyznaczyli objazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń policjantów kierujących ruchem, a także zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.

Informacja o parkingach:

Dla uczestników imprezy wyznaczone zostaną specjalne miejsca do parkowania samochodów:

 • ul. J. Słowackiego 2 /wjazd od ul. Krasińskiego/ - przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu,
 • ul. A. Mickiewicza 6 - przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu,
 • ul. Świętokrzyska 40 b - przy Centrum Handlowym i Targowisku „Targówek” w Żywcu.

Zachęca się również kierowców, aby korzystając ze wskazanych wyżej parkingów okazywali kartę „Pojazdu uczestnika biegu”, którą można wydrukować otwierając załącznik znajdujący się na stronie biegu. Istnieje także możliwość parkowania pojazdów w następujących miejscach na terenie Miasta Żywca:

 • ul. Zielona 3 - przy Centrum Handlowym - Galeria Lider w Żywcu,
 • ul. Sobieskiego 1 - naprzeciw Kina „Janosik” w Żywcu,
 • ul. Zielona 1 - naprzeciw Gimnazjum nr 2 w Żywcu,
 • ul. Krasińskiego 11 - przy Urzędzie Skarbowym w Żywcu,
 • ul. Krasińskiego 13 - przy Starostwie Powiatowym w Żywcu,
 • ul. Powstańców Śl. 2a - obok Apteki przy Skarbówce – Centrum Tanich Leków w Żywcu,
 • Al. Wolności 4 – obok Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Więcej informacji na temat biegu znajdą Państwo na stronie Starostwa Powiatowego w Żywcu.

 


Galeria: