Aktualności


  • 17.03.2017

Pomoc dla Pana Franciszka. Ty też możesz się dołączyć!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (18 i 19 marca) odbędzie się akcja charytatywna na rzecz pana Franciszka Ficonia – mieszkańca dzielnicy Sporysz, który w styczniu tego roku w pożarze stracił dobytek życia. Akcję pomocy organizuje Szkolny Klub Wolontariatu przy Gimnazjum nr 3 w Żywcu.

–   To dobry człowiek, znany i lubiany w okolicy, złota rączka; każdy, kto czegoś potrzebował, to on był bardzo chętny i zawsze służył pomocą. I stąd też myślę tak wiele otwartych serc –  powiedziała portalowi żywiec.naszemiasto.pl Anna Piątek-Góra, koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariatu w Gimnazjum nr 3 im. C.K. Norwida w Żywcu.  Poza Gimnazjum nr 3 akcję pomocy wspierają parafia w Żywcu-Sporyszu, MOPS, Urząd Miasta, klub TS Koszarawa oraz strażacy z OSP Żywiec-Sporysz.  

Organizatorom udało się zdobyć sporo gadżetów przeznaczonych na aukcje. Przekazali je m.in. TS Podbeskidzie, Wisła Kraków, a także bracia Golec. Już w sobotę i niedzielę odbędzie „Promienny weekend”. W jego ramach zaplanowano  mecz piłkarski TS Koszarawa i przyjaciele z niespodziankami dla kibiców (sobota,  godz. 15.00, boisko za mostem Sporyskim), a także aukcję charytatywną połączoną z koncertem (niedziela, 19 marca, godz.18.00, kawiarnia Dekaffe w Żywcu).

Pieniądze z akcji w całości przeznaczone zostaną na kupno rzeczy, które pozwolą na urządzenie i godne życie w tymczasowym lokum dla pana Franciszka. W przyszłości wyzwaniem będzie natomiast odbudowa domu. Zachęcamy wszystkie osoby wielkiego serca, których nie brakuje w naszym mieście i w regionie do wsparcia tej akcji.


Galeria: