Aktualności


  • 12.04.2017

Sukces „Otwórz serce dla Zwierzaka”.

W niedzielę 9 kwietnia na żywieckim Rynku odbyła się I akcja adopcyjna „Otwórz serce dla zwierzaka” organizowana przez żywieckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i Urząd Miejski w Żywcu.

– Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz osób przybyłych na żywiecki Rynek. Zaprezentowaliśmy na nim siedem piesków podopiecznych naszego schroniska. Po dwóch dniach od jej zakończenia, już trzy pieski Kalmar, Klif i Sonia mieszkają w swoich nowych domach, a otrzymaliśmy również deklaracje zabrania od nas Ardena i Beryla. Podczas niedzielnej akcji trzy osoby podzieliły się doświadczeniami z zabrania psa ze schroniska. Gorąco polecały adopcję, przyznając, że nigdzie indziej nie znaleźliby tak oddanych przyjaciół. Ogromnie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Żywca Antoniemu Szlagorowi za możliwość zorganizowania tej akcji. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, którzy bardzo zaangażowali się w akcję, bez Was to by się nie udało – mówi Monika Piskozub, kierownik żywieckiego schroniska.

W trakcie akcji uzbierano 162,5 kg suchej karmy, 24 duże i 37 małe puszki mokrej karmy dla podopiecznych schroniska. Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność.

–  Ta akcja była bardzo potrzebna. Cieszy ogromnie zainteresowanie adopcją zwierząt. Ludzie mają otwarte serca i chcą pomagać. Postanowiłem, że takie przedsięwzięcia będą organizowane częściej, kilka razy w roku. Chciałbym aby jak najwięcej psów i kotów z naszego schroniska znalazło swój nowy dom – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

 


Galeria: