Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 26 kwietnia 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Sukcesy żywieckich łuczników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Dobrczu k/Bydgoszczy w dniach 29-31.07.2016r. odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Wystartowało w niej 174 zawodników z całego kraju. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (15-17lat).

W historii 33 letniej klubu LKS „Łucznik-Żywiec” były to najbardziej obfite w medale Mistrzostwa Polski.

W punktacji Olimpiady Młodzieży wg. współzawodnictwa młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Łucznik-Żywiec” wygrał zdecydowanie zdobywając 73 punkty, a następne kluby: AZS Surma – Poznań - 27,5pkt, RKS Marymont Warszawa – 25pkt.

Na 8 konkurencji punktowanych żywczanie zdobyli tytuły Mistrzów OOM we wszystkich konkurencjach:

1. Indywidualny Mistrz OOM – Oskar Kasprowski
  2. Indywidualna V-ce Mistrzyni OOM – Karolina Jurasz
  3. Drużynowi Mistrzowie OOM – Filip Łazowski, Oskar Kasprowski, Patryk Cacak, Adam Wojtala
  4. Drużynowe Mistrzynie OOM – Gloria Juszczuk, Karolina Jurasz, Wioletta Długoszek i Brygida Dudek
  5. Mistrzowie w mikście OOM – Oskar Kasprowski + Gloria Juszczuk
  6. Brązowi medaliści w mikście: Patryk Cacak + Karolina Jurasz
  7. Indywidualna Mistrzyni OOM w konk. 40 + 30metrów – Gloria Juszczuk
  8. Indywidualny Mistrz OOM w konk. 70 + 60m – Oskar Kasprowski
  9. V-ce Mistrzyni OOM w kon. 60 + 50m – Gloria Juszczuk
  10. II V-ce Mistrz OOM w konk. 50 + 30m – Oskar Kasprowski

Łącznie łucznicy z Żywca zdobyli 6 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe medale.

Złote medale zdobyło 8 osób, 4 zawodników i 4 zawodniczki na 12 osobową drużynę dziewcząt i chłopców z żywieckiego klubu.

Brygida Dudek zdobyła 1 złoty

Finałowe zmagania w niedzielę 31.07.2016 były zdominowane przez Żywiec.

Na 5 finałów 4 razy wygrali żywczanie.

Oskar pokonał w finale zawodnika z Talentu Wrocław Bartłomieja Bątkiewicza 6 do 0pkt.

Karolina przegrała w finale 4 do 6pkt. z Wiktorią Toczek – Sagit Humniska.

W mikście Gloria + Oskar wygrali z parą z Marymontu Warszawa.

W drużynie męskiej Łucznik wygrał z AZS Surma Poznań 5 do 1pkt.

W drużynie kobiecej żywczanki wygrały 5 do 3pkt. z Grotem Ruda Śląska.

Największą niespodziankę sprawiła 15 letnia Karolina Jurasz, która pokonała w ¼ finału faworytkę Mistrzostw, swoją koleżankę klubową Glorie Juszczuk wynikiem 6 do 2pkt.

Oskar (16lat), Gloria (17lat), Brygida (17lat), Adam (15lat), Patryk (16lat) to, na co dzień uczniowie Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. żywieckich Habsburgów. XI OOM w Głuchołazach w roku 2015 wygrała Gloria Juszczuk, a Oskar Kasprowski był 3-ci. Wówczas Gloria zdobyła 3 złote medale, 2 brązowe a Oskar „tylko”– 2 brązowe.