Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 25 kwietnia 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Warsztat dotyczący działań integracyjnych z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem

Fundacja Klamra i Urząd Miasta w Żywcu zapraszają na warsztat dotyczący działań integracyjnych z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem

Żywiec, 13-14 lutego 2016 r.

Warsztaty adresowane są do osób z powiatu żywieckiego pracujących z młodzieżą (nauczyciele, nauczycielki, instruktorzy, instruktorki…), dotyczy wykorzystaniu technik dramowych i edukacji poprzez doświadczenie w pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem.

W trakcie warsztatów osoby uczestniczące poznają podstawowe zasady w wykorzystaniu dramy oraz podstawowe metody dramy stosowanej w przeciwdziałaniu dyskryminacji; warsztaty będą także dotyczyć wykorzystania różnego rodzaju doświadczeń w pracy z młodzieżą. Szczegółowy program warsztatów zostanie przesłany osobom, które zarejestrują się do udziału w warsztatach.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy:

Agnieszka Buśk – Wiceprezeska Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, trenerka, aktorka i jockerka interaktywnych spektakli. Realizowała i koordynowała projekty profilaktyczne i edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Obecnie skoncentrowana na działaniach dramowych związanych z budowaniem kapitału społecznego i kształtowaniem postaw obywatelskich oraz szkoleniem grup z zakresu metody dramy.

 Bjorn Vilhjálmsson – Prezes Áskorun ehf - islandzkiej organizacji szkoleniowej  od 27 lat zajmujący się edukacją formalną i nieformalną oraz terapią młodzieży zagrożonej wykluczeniem, zaangażowany w międzynarodowe projekty społeczne, specjalizująca się w edukacji nieformalnej, międzykulturowej, terapii młodzieży zagrożonej wykluczeniem. Od 15-lat dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi osobami poprzez organizację szkoleń na poziomie europejskim - programy Młodzież, Socrates i Grundtvig. Jest członkiem Youth Express Network.

Warsztaty odbędą się w Żywcu, prowadzone będą w j. polskim (zapewniamy tłumaczenie). Udział jest bezpłatny, zapewniamy posiłki w trakcie warsztatów. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość rekrutacji osób uczestniczących na podstawie przesłanych zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się w dniach:

13 lutego (sobota) w godz. 10.00 – 18.00 (po warsztatach zapraszamy na wspólną kolację) oraz

14 lutego (niedziela) w godz. 9.00 – 16.00 (po warsztatach zapraszamy na wspólny obiad)

deklaracja udziały w warsztatach dotyczy całości obydwu dni szkolenia.

Zgłoszenia (ankieta zgłoszeniowa w załączeniu) i informacje: biuro@klamra.org;

Dariusz Paczkowski tel.: 691 314 234

 Działanie realizowane jest w ramach projekt „Razem Przeciw Nienawiści” Fundacji Klamra, realizowanego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.

 


Załączniki:

Facebook
Poleć stronę