Władze miasta



Burmistrz Miasta Żywca: mgr inż. Antoni Szlagor    (burmistrz@zywiec.pl)

Zastępca Burmistrza Miasta:
mgr Małgorzata Bieszczad

Zastępca Burmistrza Miasta:
mgr Marek Czul

Sekretarz Miasta:
mgr Tomasz Buś

Skarbnik Miasta:
mgr Bogusława Gardaś

Przewodniczący Rady Miejskiej: Krzysztof Greń

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Jarosław Gowin

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Marian Kastelik


Lista Radnych Rady Miejskiej
Kadencja 2014 - 2018 
Robert BRĄCZEK
Józef BRZUŚNIAN
Mirosław FIGURA
Mariusz FRUKACZ
Karol GĄSIOR
Maciej GIBAS
Grzegorz GLAS
Jarosław GOWIN
Krzysztof GREŃ
Genowefa JEZIORSKA
Adam JURASZ
Marian KASTELIK 
Tomasz KOTAJNY
Beata LACH
Andrzej MACIEJOWSKI 
Krzysztof MARSZAŁEK
Piotr STASICA
Paweł SZCZEPANIK
Stanisława SZUMLAS
Tadeusz TRZOP 
Marcin WRÓBEL

Komisje Rady Miejskiej
Kadencja 2014 - 2018:
 

Komisja Infrastruktury, Mieszkalnictwa, Pomocy Społecznej i Zdrowia :

  1. Robert Brączek                         - Przewodniczący Komisji

  2. Stanisława Szumlas                  - Zastępca Przewodniczącego Komisji

  3. Józef Brzuśnian                        - członek 

  4. Marian Kastelik                       - członek 

  5. Marcin Wróbel                        - członek 

 

Komisja Gospodarki, Rozwoju Inwestycji i Przedsiębiorczości :

 1. Grzegorz Glas                   - Przewodniczący Komisji

 2. Piotr Stasica                       - Zastępca Przewodniczącego Komisji

 3. Mirosław Figura                - członek 

 4. Jarosław Gowin                 - członek 

 5. Tomasz Kotajny                - członek 

 

Komisja Budżetowo – Finansowo – Prawna :

 1. Krzysztof  Marszałek                  - Przewodniczący Komisji

 2. Adam Jurasz                                 - Zastępca Przewodniczącego Komisji

 3. Krzysztof Greń                            - członek 

 4. Paweł Szczepanik                        - członek 

 5. Tadeusz Trzop                             - członek 

 

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki :

  1. Karol Gąsior                              - Przewodniczący Komisji

  2. Genowefa Jeziorska                   - Zastępca Przewodniczącego Komisji

  3. Mariusz Frukacz                        - członek

  4. Maciej Gibas                               - członek 

  5. Beata Lach                                  - członek 

  6. Andrzej Maciejowski - członek 

 

Komisja Rewizyjna :

  1.   Paweł Szczepanik       - Przewodniczący Komisji

  2.   Marcin Wróbel           - Zastępca Przewodniczącego Komisji

  3.   Tadeusz Trzop           -  członek        

       

Komisja Współpracy Partnerskiej

 1. Maciej Gibas                                                - Przewodniczący Komisji

 2. Andrzej Maciejowski                                 - Zastępca  Przewodniczącego Komisji

 3. Stanisława Szumlas                                    - członek