logo Profilaktyka i Rozwiazywanie Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii w Żywcu
ul.Jana 10 tel. 033-861-81-63, e-mail: alkohol@zywiec.pl
Ogłoszenia
Akty prawne

Burmistrz Miasta Żywca

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żywcu

OGŁASZA I EDYCJĘ

otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Żywiec w dziedzinie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz narkomanii na rok 2008.

Celem konkursu jest ograniczanie i zmniejszanie rozmiarów negatywnych następstw nadużywania alkoholu, w szczególności degradacji psychofizycznej, społecznej rodzin z problemem alkoholowym, promowanie postaw ograniczających spożycie napojów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii, w szczególności  wśród dzieci i młodzieży. Otwarty konkurs ofert I-edycja w dziedzinie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz narkomanii został podzielony na wyszczególnione poniżej programy:

§ 1

lp.

nazwa programu

max. kwota*

I.

Programy opiekuńczo - wychowawcze i socjoterapeutyczne

15 000 zł

II.

Programy zajęć oraz imprez wspierające rehabilitację osób
i rodzin z problemem alkoholowym

25 000 zł

III.

Programy zajęć pozalekcyjnych oraz imprez kulturalnych, edukacyjnych, wśród dzieci i młodzieży promujące zdrowy styl życia (alternatywa dla używek i zwykłej, podwórkowej nudy, w środowisku osiedla, dzielnicy, poza szkołą)

25 000 zł

IV.

Programy zajęć pozalekcyjnych oraz imprez sportowych 
i turystycznych wśród dzieci promujące zdrowy styl życia
(alternatywa dla używek i zwykłej, podwórkowej nudy, w środowisku osiedla, dzielnicy, poza szkołą)

25 000 zł

V.

Wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie wakacji - kontynuacja  działań profilaktyczno wychowawczych prowadzona w świetlicach opiekuńczo - wychowawczych na terenie miasta żywca

40 000 zł

VI.

Edukacja publiczna w zakresie profilaktyki uzależnień,
w tym przeciwdziałania narkomanii

10 000 zł

* maksymalna kwota wnioskowana na jeden projekt

§ 2

Na realizację ofert wyłonionych w I-edycji konkursu zostanie przeznaczona kwota ogółem: 430.000 zł.

§ 3

Miasto Żywiec realizując zadania wymienione w § 1 w latach 2006 i 2007, przeznaczyło dotacje, z podziałem na dotacje przekazane organizacjom pozarządowym oraz organizacjom podległym samorządowi lub nadzorowanych, w następującej wysokości:

/art. 13 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie /Dz. U. Nr  96, poz. 873 z póź. zm./),

lp.

nazwa zadania

2006

2007

organizacje pozarząd.

org. adm. publ.

organizacje pozarząd.

org. adm. publ.

I.

Programy opiekuńczo - wychowawcze i socjoterapeutyczne.

17 100 zł

0 zł

15 500 zł

0 zł

II.

Programy zajęć oraz imprez wspierające rehabilitację osób i rodzin z problemem alkoholowym.

19 800 zł

0 zł

17 714 zł

600 zł

III.

Programy zajęć pozalekcyjnych oraz imprez kulturalnych, edukacyjnych, wśród dzieci i młodzieży promujące zdrowy styl życia. 

172 900 zł

8 038 zł

179 300 zł

0 zł

IV.

Programy zajęć pozalekcyjnych oraz imprez sportowych  i turystycznych wśród dzieci promujące zdrowy styl życia.

53 800 zł

76 200 zł

77 400 zł

61 000 zł

V.

Wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie wakacji - kontynuacja  działań profilaktyczno wychowawczych prowadzona w świetlicach opiekuńczo - wychowawczych na terenie miasta żywca

39 500 zł

7 250 zł

40 700 zł

6 500 zł

VI.

Edukacja publiczna w zakresie profilaktyki uzależnień, w tym przeciwdziałania narkomanii

0 zł

5 450 zł

0 zł

8 940 zł

Ogółem:

303 100 zł

96 938 zł

330 614 zł

77 040 zł

 

§ 4

Uprawnionymi do złożenia oferty są podmioty działające w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz narkomanii, których terenem działania jest województwo Śląskie:

1.Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr  96, poz. 873 z póź. zm.).

2.Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.

3.Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.

4.Jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowane.

§ 5

Obowiązujące formularze wniosków ustalone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. 2003 Nr 193, poz. 1.891) dostępne są:

  w Biurze Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żywcu ul. Jana 10, w godz. pracy Urzędu Miejskiego w Żywcu, tel. 0(33) 861-81-63.

  na stronie internetowej:  www.zywiec.pl

§ 6

Złożone przez podmioty oferty oceniane będą pod względem formalnym, zgodnie

z ustalonymi wymogami tj.:

1.       Złożenie oferty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lutego 2008 r.

2.       Przedstawienie projektu zgodnego ze statutem podmiotu występującego o dotację.

3.       Zadeklarowanie przez podmiot wkładu własnego (rzeczowego lub finansowego).

4.       Dołączenie do wniosku o przyznanie dotacji następujących załączników:

a) statutu podmiotu,

b) dokumentu stanowiącego o podstawie działalności podmiotu:

- w przypadku stowarzyszeń i fundacji - aktualnego wypisu z krajowego rejestru sądowego (z ostatnich trzech miesięcy),

- w przypadku kościelnych osób prawnych - dekretu powołującego kościelną osobę prawną np. Caritas, parafię i in.,

- w przypadku pozostałych podmiotów – innych dokumentów właściwych dla podmiotu,

c) aktualnego pełnomocnictwa zarządu głównego (lub innego organu wykonawczego) do składania wniosku o dotację na realizację określonego zadania, podpisywania umów w  tym zakresie, dysponowania uzyskanymi funduszami i dokonywania rozliczeń z tych funduszy - w przypadku wniosku składanego przez oddział terenowy nie posiadający osobowości prawnej,

d) dokumentu upoważniającego daną osobę lub osoby do reprezentowania podmiotu –  dotyczy podmiotów, które w dokumencie stanowiącym o podstawie działalności nie posiadają informacji
o osobach upoważnionych do reprezentowania podmiotu,

e) sprawozdania z działalności podmiotu za ubiegły rok lub, w  wypadku krótszej działalności, za miniony okres, w tym sprawozdania finansowego,

f) w przypadku gdy podmiotem składającym ofertę jest jednostka organizacyjna nadzorowana lub prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego (zwaną dalej JST) oświadczenie JST, wyrażające zgodę na realizację zadania.

5.       Złożenie podpisu, daty oraz pieczęci w wymaganym na wniosku miejscu oraz na dokumentach będących jego załącznikami (pod oświadczeniami, sprawozdaniem merytorycznym). Podpisy winny być złożone przez osobę/osoby uprawnione, zgodnie ze statutem, do reprezentowania danego podmiotu.

6.       W przypadku złożenia kserokopii wymienionych powyżej dokumentów, podmioty występujące o dotację powinny dodatkowo (obok złożenia podpisu, daty i pieczęci) potwierdzić je za zgodność z oryginałem.

7.       Oferta przewidująca powierzenie zadania innemu Podmiotowi niż składający ofertę nie będzie rozpatrywana.

8.       Oferta przedstawiająca realizację zadania w środowisku i na obszarze działania innego Podmiotu niż składający ofertę, powinna zawierać rzeczywiste zapotrzebowanie i zgodę Podmiotu, którego bezpośrednio to zadanie dotyczy.

9.       Nie przewiduje się możliwości uzupełniania oferty, która została złożona w stanie niekompletnym.

10.   Braki formalne w złożonej ofercie wykluczają ją z dalszej procedury konkursowej.

§ 7

1.       Oferty spełniające wymogi formalne, oceniane będą pod względem merytorycznym. Przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących realizacji zadania uwzględnione będą w szczególności:

a) Znaczenie zadania dla celów programu.

b) Ocena możliwości realizacji zadania przez podmiot, przy uwzględnieniu podanych informacji
(w tym dotyczących kontynuacji zadania, realności zadania, zasobów umożliwiających realizację zadania czyli zasobów ludzkich, bazy materialnej itp.).

c) Zasięg terytorialny przedstawionego zadania.

d) Ocena przedstawionej we wniosku kalkulacji kosztów realizacji zadania pod kątem ich celowości, oszczędności oraz efektywności wykorzystania środków finansowych.

e) Analiza i ocena wykonania zadań zleconych podmiotowi w okresie poprzednim, z uwzględnieniem rzetelności i terminowości ich realizacji oraz sposobu rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.

f) Rekomendacje udzielone wnioskodawcy przez inne podmioty a także udokumentowane partnerstwa pomiędzy wnioskodawcą a innymi podmiotami. W przypadku gdy wnioskodawcą jest jednostka organizacyjna nadzorowana lub prowadzona przez JST – rekomendację JST.

2.       Niezgodność oferty z programem celowym, w ramach którego została złożona oferta, wyklucza ją z dalszej procedury konkursowej.

§ 8

1.       Oferty oceniane będą przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żywcu (Komisja r.p.a.), której skład oraz zakres działania ustala Zarządzenie nr 14/2003 Burmistrza Miasta Żywca z dnia 28 marca 2003 r.

2.       Decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje upoważniony organ przez Radę Miejską w Żywcu w drodze uchwały w sprawie "Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2008 w Żywcu" po zapoznaniu się z opinią Miejskiej Komisji r.p.a.

3.       O podjętych decyzjach składający ofertę powiadamiani są pisemnie. Od podjętych decyzji nie przysługuje odwołanie.

§ 9

Kwota przyznanej dotacji może być niższa od wnioskowanej.

§ 10

Warunkiem niezbędnym przyznania dotacji jest odpowiednie do rodzaju zadania przygotowanie specjalistyczne oferentów w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz narkomanii.

§ 11

1.       Dotacja może zostać przeznaczona wyłącznie na pokrycie kosztów bezpośrednio związanych z realizowanym zadaniem, niezbędnych do jego realizacji.

2.       Nie przewiduje się dotowania:

  remontów budynków, zadań i zakupów inwestycyjnych, zakupów gruntów,

  działalności gospodarczej, działalności politycznej, kosztów utrzymania biura podmiotu.

§ 12

Oferty konkursowe powinny wyłącznie obejmować okres 2008 roku.

§ 13

1.       Kompletne wnioski należy składać w zaklejonych i opieczętowanych kopertach z  dopiskiem „Konkurs Ofert `2008” w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lutego 2008 r. w Biurze  Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, adres: 34-300 Żywiec ul. Jana 10, lub nadesłać drogą pocztową na w/w adres (o terminie wpływu decyduje data stempla pocztowego).

2.       Każda oferta winna być złożona w odrębnej kopercie opisanej w następujący sposób:

  pełna nazwa podmiotu występującego o dotację wraz z dokładnym adresem,

  pełna nazwa placówki bezpośrednio realizującej zadanie oraz jej adres,

  nazwa programu celowego, w ramach którego składany jest wniosek,

  nazwa zadania realizowanego przez podmiot składający wniosek.

 

Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor



Wzór oferty
Profilaktyka uzaleznień
Przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii
Ogłoszenia
Baza adresowa
Wydarzenia - wiadomości - opinie
Archiwum